Stötdämpande, stabila och vattentäta skor från ALLROUNDER. Skorna är designade med ett vattentätt membran som effektivt stöter bort fukt och ger dina fötter ett optimalt klimat att vara i.
Skornas fotbädd är anatomiskt designad för att ge komfort till ömma, trötta och stumma fötter och samtidigt ge ett behagligare steg. Fotbäddens konstruktion ger en mjuk känsla till fötterna och mer svikt i steget, vilket ger optimal dämpning och minimerar påfrestningar på fötterna. Skorna är även designade med Shock Absorber i hälen, som bidrar till att skydda din häl mot stötar och ge optimal komfort.
Skorna är även designade med Shock Absorber i hälen, som bidrar till att skydda din häl mot stötar och ge optimal dämpning.
Färg: Eclipse
Läst: Normal
Löstagbar fotbädd
Ovandel: Mocka, tyg & mesh
Ovandel: Mocka, tyg & mesh
Foder: SOFT-FEEL
Fotbädd: ACTIVE-SUPENSION
Fotbädd: ACTIVE-SUPENSION
Yttersula: GRIP PROFIL (100% gummi)